Szczegóły


Renata Irsa


2018-05-25 19:00


Kup bilet
X
Dziewczyna, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Za mało jazzowa dla jazzu czy za bardzo jazzowa dla rozrywki? A może swoja własna i przez to niepowtarzalna? Wokalistka dysponująca głosem o rozpiętości trzech oktaw, których nie boi się użyć, gdy trzeba wyśpiewać tupnięcie obcasem. Autorka tekstów jakże prawdziwych, a przy tym dowcipnych i błyskotliwych. Kompozytorka, której autorską płytę. Nie z tej bajki (Soliton Wydawnictwo Muzyczne, 2017) Polskie Radio określiło mianem doskonałego debiutu.
 
W Blues Clubie w Gdyni wystąpi ze świetnymi jazzmanami: Arturem Jurkiem (instrumenty klawiszowe), Jarosławem Stokowskim (kontrabas), Grzegorzem Lewandowskim (perkusja) i Marcinem Jankiem (saksofon). Zapraszamy na koncert, piątek 25.05 godzina 19:00.

Szczegóły


Bolero Meet Jazz


2018-05-26 19:30


Kup bilet
X

Bolero jest wieczne. Z banalnymi historiami o miłosnych namiętnościach mogłoby łatwo wpaść w pretensjonalność. Jednak opiera się temu i pozostaje eleganckie przez dziesięciolecia, dzięki afro-kubańskim korzeniom, wyrafinowanym liniom akompaniamentu fortepianu, melodiom które wciąż chwytają za serce. Narodziło się na Kubie, było czczone i rozwijane w Meksyku. Rozprzestrzeniło się po całej Ameryce Łacińskiej, dzięki nieskończonej plejadzie wokalistów, którzy zostali zniewoleni jego czarem. Bardziej niż inne gatunki, bolero ma młodzieńczą energię i urok, który sprawia, że brzmi świeżo i współcześnie, nawet z biegiem lat. Duet proponuje repertuar klasyków tego wciąż aktualnego gatunku. Ciepły głos Carli Yasis łączy harmonię z jazzowym brzmieniem fortepianu Giuliano Parisi, pozostawiając widzom niezapomniane wrażenia.

Na koncercie w Blues Clubie gościnnie wystąpią: Janusz Mackiewicz (kontrabas) i Arek Skolik (perkusja).

Szczegóły


Pokaz Iluzji "3City Show"


2018-05-28 19:30


Kup bilet
X

"3City Show"
Trzy miasta, trzech performerów w trzy dni.
Już niedługo będziecie mieli okazję zobaczyć jedyne w swoim rodzaju show w Polsce.
Będą to 3 skrajnie różne rodzaje iluzji, jedno po drugim.
Czytanie w myślach, Iluzja klasyczna oraz... FreakShow!
Niecodzienna okazja, aby zapewnić sobie pełen wachlarz emocji w jeden wieczór.
Zostaniecie zaskoczeni, oczarowani, rozbawieni, momentami obrzydzeni...a to tylko kilka z wielu reakcji jakich doznacie.
Na scenie wystąpią:
Patryk Marchwicki
Alex Cerveau
Oraz
Jester Majk.

Szczegóły


XV Gdynia Blues Festival


2018-05-31 19:30

X

http://www.gdyniabluesfestival.eu/

Szczegóły


PHLOX


2018-06-06 19:30


Kup bilet
X

PHLOX  power  jazz  from  Estonia  since  2000

PHLOX entered the international music scene in 2007 when the critics of the influential prog/avantgarde/fusion web site, progarchives.com, listed their  explosive “Rebimine + voltimine” among the TOP 100 albums of the year. Since then the group’s releases have been hailed by international reviewers and audiences alike. Ten years later, at the mature age of seventeen, PHLOX came out with “Keri”, their fifth studio album, which is the last to date. 

As a live act, PHLOX is known for their fast pounding, high energy performances and nonconformist addiction to classic vintage analogue sound of the early 1970s. In 2018, PHLOX will be touring Europe in defense of “Keri”, the wild and adventurous sound of the XXI century instrumental jazz-rock fusion.

 

Pearu Helenurm: keyboards

Kalle Klein: saxophone

Raivo Prooso: bass

Kristo Roots: guitar

Madis Zilmer: drums

Szczegóły


Lebowski


2018-06-07 19:30


Kup bilet
X

Rok po premierze albumu Lebowski plays Lebowski - zespół powraca z koncertami promującymi nowy, studyjny album. Nowa produkcja to 9 utworów, w tym znany z Listy Przebojów Trójki Goodbye My Joy. Zapraszamy na koncerty mistrzów instrumentalnego rocka.

Szczegóły


Rockowisko Trójmiasta. Lata 70


2018-06-10 19:00


Kup bilet
X
Promocja książki "Rockowisko Trójmiasta. Lata 70." połączona z koncertem. Imprezę poprowadzą autorzy, Stanisław Danielewicz i Marcin Jacobson, którzy będą również podpisywać egzemplarze książki. Na miejscu będzie można nabyć książkę i inne wydawnictwa tych autorów, w cenie niższej niż w księgarniach. W części koncertowej potwierdzone są 20- 30 minutowe występy zespołów:

GRUPA REKONSTRUKCYJNA

Członkowie zespołu uczestniczyli w składach trójmiejskich grup rockowych, popularnych w latach 60. i 70. XX w. Impulsem do „reaktywacji” i „rekonstrukcji” był powrót do Polski w 2017 roku po wielu latach pobytu w Kanadzie wokalisty Jerzego Kozłowskiego – który na początku lat 70. współpracował z grupą BREAKOUT Tadeusza Nalepy, ale przede wszystkim, razem z Haliną Frąckowiak, śpiewał w GRUPIE ABC Andrzeja Nebeskiego.

GRUPA REKONSTRUKCYJNA ma w repertuarze własne wersje utworów z repertuaru m.in. Deep Purple, Erica Claptona, B. Withersa, The Artwoods, ale chętnie sięga też po standardy i klasykę bluesa, proponując własne interpretacje, osadzone w konwencji soulowej i jazz-rockowej.

Muzycy:

Jerzy Kozłowski (śpiew)

Lech Gackowski (gitara basowa) – członek najważniejszych prawdopodobnie trójmiejskich składów rockowych z lat 60.: Złote Struny, Pięć Linii i Perpetuum Mobile Jerzego Koseli.

Maciej Stefanów (perkusja) – w latach 60. i 70. członek grup Błękitni, Truskawkowa Słodycz Soli

Marek Walasek (gitara) – muzyk udzielający się w zespołach grających muzykę pop od lat 70. do dziś.

Stanisław Danielewicz (organy) – muzyk i publicysta muzyczny, wykładowca Akademii Muzycznej, dołączył do Grupy Rekonstrukcyjnej zafascynowany jej witalnością i brzmieniem, nawiązującym do lat 60. i 70. W latach 70 i 80. był członkiem znanych trójmiejskich zespołów jazzowych (m.in. Seaside Dixieland), ale grał również rock.

 

TRUSKOWKOWA SŁODYCZ SOLI

Ekstrawagancka nazwa zespołu budzi uśmiech na twarzy u osób, które słyszą ją po raz pierwszy. Inne odczucia budzi jednak u fanów rocka o statusie weteranów, którzy pamiętają, że na początku lat 70. Truskawkowa Słodycz Soli była, obok zespołu Rama 111, jedną z niewielu ówczesnych trójmiejskich grup, odwołującą się do stylistyki jazz-rocka. Nazwa zaś była konsekwencją roszad personalnych. Oto dwóch muzyków z zespołu Truskawkowy Budzik z Kartuz, Mieczysław Kilarski i Marian Kosecki, dołączyło do trójmiejskiej grupy Słodycz Soli, stylistycznie nawiązującej do soul music, a której liderem był publicysta i teoretyk, ale również pianista i organista Stanisław Danielewicz. Czteroosobowy, czasem pięcioosobowy skład (z wokalistą Marianem Zacharewiczem) miał w latach 70. spore powodzenie w klubach studenckich.

Reaktywowany po latach, w 2018 roku skład to: Mieczysław Kilarski – gitara, śpiew, Maciej Stefanów – perkusja, Stanisław Danielewicz – organy, Tadeusz Hofman – gitara basowa i gitara, śpiew.

Zespół nadal hołduje stylistyce jazz-rockowej, z elementami soul music. Nadal bohaterami godnymi naśladowania są tacy giganci, jak Herbie Hancock, Nat Adderley, Stevie Wonder czy Eric Clapton. Grając głównie utwory, które zostały wylansowane w latach 70., nadaje im współczesne brzmienie, a aranżacje członków zespołu zazwyczaj otwierają zupełnie nowe przestrzenie dla dawnych przebojów rocka.

 

FAMILY BLUES BAND

Family Blues Band to prawdziwa legenda trójmiejskiego rocka, a muzycy tam grający należeli na przełomie lat 60. i 70. XX wieku do najważniejszych postaci trójmiejskiej sceny. Zespół znany był również wcześniej pod nazwą Waniliowy Krem, co w sposób oczywisty stanowiło nawiązanie do Vanilla Fudge. W książce „Rockowisko Trójmiasta. Lata 70.” Stanisław Danielewicz napisał tak: ‘…u progu lat 70. Waniliowy Krem był pierwszym trójmiejskim zespołem, co do którego z całą pewnością można użyć określenia „rock”.’

Zarówno poziom, jak sława zespołu spowodowały, że w 1970 wystąpił w sztuce teatralnej Wojsława Brydaka „Gra” na scenie Teatru Kameralnego w Sopocie. Jako jeden z niewielu, a być może jedyny czysto rockowy w owym czasie, był zapraszany do Polskiego Radia w Gdańsku, gdzie do dziś w archiwum pozostają nagrane w latach 70. utwory zespołu.

Po wielu latach zespół postanowił się reaktywować w roku 2016, a w jego skład obecnie wchodzą: Ryszard Ptasiński - gitara, śpiew, Jerzy Zakrzewski – gitara basowa, śpiew, Kuba Jakubowski - perkusja, Andrzej Gotartowski - klawisze, Krzysztof Żybort – gitara, śpiew.

 

 

 

Szczegóły


Elinborg (Wyspy Owcze)


2018-06-14 19:30


Kup bilet
X

To piosenkarka i autorka tekstów z Wysp Owczych. „Od małego” występowała i tworzyła muzykę. Urodziła się i wychowała na w miejscowości Syorugota, gdzie mieszka około 430 osób. W 2015 roku wydała swoją pierwszą EP z czterema piosenkami w swoim ojczystym języku, kilka miesięcy później otrzymała nagrodę Debiut Roku na Wyspach Owczych (Faroese Music Awards). W 2017 roku wydała swój pełnowymiarowy album.
Elinborg pisze utwory, które są bardzo osobiste i opisują różne doświadczenia artystki. Zaśpiewane są jej miękkim i krystalicznie czystym głosem. Ona sama określa swój styl jako  „folk – pop”.

Szczegóły


Mietek Blues Band & Romuald Mały Sławiński


2018-06-21 19:30


Kup bilet
X
Romuald Maly Sławiński- vocal gitara
Mieczyslaw Wróbel-gitara
Artur Jurek - instr.klawiszowe
Tomek Przyborowicz-bas
Piotr Góra-perkusja
 
Zapraszamy na koncert Mietek Blues Band z którymi zaśpiewa wieloletni wokalista zespołu Romek Mały Sławiński, zamieszkujący i koncertujący od ponad 10 lat w Irlandii. Podczas czwartkowego wieczoru zagrają standardy muzyki bluesowej oraz autorskie utwory Romka Sławińskiego z jego ostatniej solowej płyty MR.SHORTY "TIDE"

Szczegóły


Joe Louis Walker (USA)


2018-07-02 19:30


Kup bilet
X

Joe Louis Walker, wprowadzony do panteonu sław muzyki bluesowej , Blues Hall of Fame i czterokrotny zwycięzca Blues Music Award świętuje karierę, która sięga pół wieku. Nowy album, ‘Everybody Wants A Piece’, utrwala jego bluesowe dziedzictwo. Jego unikatowy głos do złudzenia przypomina barwę Roberta Cray'a – jest niesamowity !

Patrząc wstecz na jego bogatą historię, Walker mówi: "Chciałbym być znany z wiarygodności i bycia wiernym mojej muzyce i bluesowi. Czasami czuję, że nauczyłem się więcej z moich niepowodzeń, niż z mojego sukcesu. Ale to uczyniło mnie silniejszym i bardziej śmiałym. To pomogło mi stworzyć własny styl. Chciałbym myśleć, że kiedy ktoś włączy jedną z moich płyt, będzie wiedzieć już od pierwszych nut ‘To Joe Louis Walker’".

Zawsze głęboko i ekspresyjnie liryczny Walker kontynuuje pisanie i śpiewanie na tematy uniwersalne. W ‘Black & Blue’ opowiada o romansie, który się rozpada i próbie, aby go kontynuować. Mówi: "Tekst ‘Let’s find a quiet place. A place out of town…We Need to talk this thru Be honest & True’ mówi o próbie ratowania związku." Cytuje tytułowy utwór jako kompozycję, która może nie mieć głębokiego znaczenia, ale przedstawiając myśl ‘Everybody wants a piece of your love’ zostawia dwuznaczność, która mówi sama za siebie. Ze sporą historią i zapleczem w gospel Walker spogląda w kierunku ‘Wade in the Water’ jako swojego ulubieńca wszechczasów. Jak zdradza: "Inspirujące słowa ‘The water is deep the water is cold it chills my body BUT NOT MY SOUL’ wyrażają moją wiarę w to, że duchowość poniesie cię, gdy fizyczność nie będzie już mogła.

Tym razem Joe sprowadził Paula Nelsona do pomocy w tworzeniu albumu, który nagrano w słynnym studiu Chop Shop na wschodnim wybrzeżu. Nelson jest zdobywcą Grammy w kategorii gitarzysta/producent, był także gitarzystą Johnny'ego Wintera – legendy blues-rocka, a także występuje gościnnie jako gitarzysta na dwóch utworach w ‘Everybody Wants A Piece’.

Prawdziwy wirtuoz gitary, unikatowy wokalista i płodny autor tekstów, w swojej karierze koncertował intensywnie na najbardziej renomowanych festiwalach muzycznych na całym świecie i zgromadził rzeszę oddanych fanów. Debiutancki album Walkera z 1986 roku ‘Cold Is the Night’ zapowiedział jego pojawienie się w oszałamiający sposób, a jego kolejne produkcje ugruntowały pozycję Walkera jako jednego z czołowych bluesmanów na światowej scenie.

Urodzony 25 grudnia 1949 r. w San Francisco. Już w wieku 14 lat chwycił za gitarę. Zaledwie dwa lata później był znaną postacią na scenie muzycznej w Bay Area grając bluesa, a od czasu do czasu skręcając w rock psychodeliczny. Przez chwilę mieszkał z Mike'em Bloomfieldem, który wprowadził go w muzykę Jimiego Hendrixa i Grateful Dead. Walker odbył nawet krótką pielgrzymkę do Chicago, aby sprawdzić tamtejszą scenę bluesową. W 1975 roku wypalony Walker zwrócił się do Boga śpiewając przez następną dekadę z grupą gospel. Kiedy w 1985 roku grupa grała w Nowym Orleanie na Jazz & Heritage Festival, Walker został zainspirowany do ponownego odkrycia swoich bluesowych korzeni. Skompletował The Boss Talkers i w latach 90. połączył wpływy gospel, soul, funk i rocka z jego firmową bluesową wrażliwością na płytach wydanych przez Polydor / Polygram. Albumy te cechują się współpracą Walker’a z gronem najlepszych artystów, tj.: Branford Marsalis, James Cotton, Tower of Power, Bonnie Raitt, Buddy Guy, Taj Mahal, Ike Turner i Clarence "Gatemouth" Brown. Walker nieprzerwanie wydawał albumy od przełomu tysiącleci, a ostatnio podpisał kontrakt z Provogue / Mascot Label Group.

NPR Music nazwał Walkera "legendarną, przesuwającą granice ikoną współczesnego bluesa" i w świecie bluesa już mówi się o nim jako o żywej legendzie. Jednak na tym etapie swojego życia Walker szczerze mówi: "Chciałbym zainspirować młodszych muzyków do praktykowania muzyki bluesowej ale po swojemu. Nie bój się mieszać . Nie ma dobrej ani złej drogi tylko to, w jaki sposób chcesz wyrazić siebie. I przede wszystkim dobrze się baw”.

Szczegóły


Sean Webster (UK)


2018-11-22 19:30


Kup bilet
X
Sean Webster to doskonały frontman, gitarzysta i wokalista w trio mającym sporą reputację w brytyjskim światku bluesrockowym i rockowym. Od powstania zespołu w 2003 roku podbijają serca publiki zarówno na wyspach jak i w Europie. Rok 2004 był znaczący - Sean wydał debiutancki album 'Long Time Coming'. Zwróciło to uwagę szerszej publiki po raz pierwszy i stanowiło pokaz możliwości gitarowych Sean'a. Sean jako gitarzysta łączy wiele różnorodnych inspiracji, których wachlarz rozciąga się od Alberta Collinsa, Erica Claptona przez Marka Knopflera, Gary Moore'a a do SRV - a to oczywiście nie wszystko.. Wokal Sean'a brzmi bogato, seksownie z pomrukiem w dolnym rejestrze przywodząc na myśl Joe Cockera, Bryan'a Adams'a czy też Jonny'ego Lang'a. Jeden z czołowych brytyjskich magazynów bluesowych - "Blues Matters!" - opisał debiutancki album jako "prawdziwy klejnot" podsumowując go zdaniem: "Sean jest gotowy na to by grać na wielkich scenach, jest fenomenalnym gitarzystą. Wkrótce opuszczą rodzinne Nothingam - Sean nadal czuje w sobie ogromną wenę twórczą." W 2005 roku zespół zagrał wiele koncertów w całej Wielkiej Brytanii włączając w to występy na żywo na Burnley Festival, Maryport Festival i na prestiżowym Great British R&B Festival w Colne, w sierpniu. Organizatorzy: "Obserwujemy narodziny legendy. Barwa głosu Sean'a jest potężna, bogata, a zagrywki gitarowe jakie serwuje publice są tak gorące, że aż parzą. Jak wielu przed nim, pracował na to latami ale nie ujdzie mu to na marne - Sean pnie się w górę!"
 
Druga płyta Sean'a zatytułowana "If Only" wykroczyła poza granice muzyki bluesowej, trafiając do szerszej i często młodszej publiki. "If Only" zwróciło uwagę Tony'ego Edser'a - redaktora magazynu "Where's Eric!" - oficjalnego magazynu sygnowanego nazwiskiem Eric'a Clapton'a. Magazyn zadecydował o nadaniu Sean'owi tytułu "one to watch" [wartego śledzenia/obserwowania]. Sean osobiście wręczył płytę Eric'owi. Narodziło się sporo plotek o tym, że Sean może otwierać koncerty Claptona na przyszłorocznej trasie jako support. Jak możemy przeczytać: "To oryginalny zbiór utworów bluesowych, umiejętnie zagranych, solidnie wyprodukowanych, z pięknymi melodiami granymi na gitarze, Jeśli Eric ma kłopoty ze znalezieniem zespołu suppotrowego na europejskie tournee to te kłopoty zmierzają ku końcowi." Sean nagrał także sesję na żywo dla programu radiowego Paul'a Jones'a, który wyemitowano we wrześniu 2006 roku co umożliwiło kontakt z muzyką Sean'a ponad pięćsettysięcznej publice. Jego muzyka była regularnie transmitowana na całym świecie, włączając w to Bośnię, Kanadę, Hiszpanię, Francję, Niemcy itp. Poza graniem koncertów w Wielkiej Brytanii odbył z sukcesami 5 tygodniową trasę w USA grając w Chicago, Minnesocie, Houston, Galvaston i Austin w Texasie. Poza oczywistym doświadczeniem, spotkał się także z Jimmie'm Vaughan'em oraz Doyle'm Bramhall'em II.  Od kiedy wystąpił na Gdynia Blues Festival na stałe podbił serca gdyńskiej publiki.
 
Powiadomienia o koncertach
Dopisz swój numer telefonu/ adres poczty elektronicznej do powiadomień sms/ email o koncertach i innych wydarzeniach.